Описание
Сучасне суспільство не може прожити ані дня без видовищ, тому постійно виникають все нові його види, апогеєм чого є “видовище не виходячи з хати” (сидячи за компом чи телевізором). І на одвічне питання: шо б таке подивитись? в 1/3 молоді відразу спливає лише 1 слово, а саме АНІМЕ.
Як я вже зазначила молодь ділиться на 3 категорії: перша – фанати аніме (отаку), друга – знає про аніме, але зі стаху до нового або інших незрозумілих причин чітко відповідають, що мов не наша культура і навіщо таке взагалі дивитись, третя – нічорта про аніме не знають ба навіть не чули таке слово.
Шоб просвітити третю категорію і навертути в нашу “віру” другу я сьогодні розповім: Що насправді таке аніме і з чим його їдять? Як стверджує наша кохана Вікіпедія аніме (від англ. animation [анімейшн] — анімація) — японська мультиплікація, головна відмінність від мультиплікації інших країн полягає в тому, що аніме в основному робиться з розрахунку на підліткову та дорослу аудиторі. (правда!)
Вважається, що всесвітньої слави та визнання аніме набуло після отримання премії Оскар в 2003 році аніме “Віднесені духами”, хоча глобальне захоплення світу розпочалось ще з початку 80-х рр. Історія аніме сягає ще періоду перед 2 світовою війною, але потужнього розвитку анімешна індустрія набула по війні з легкої руки батька аніме Тедзуки Осами, який був прихильником творчості Діснея (тому і можна спостерігати великі очі, довгі ноги і т.д.). З кожним роком дана галузь кінематографу набувала все більшого розповсюдження, а з ростом попиту такий ріст не може обійтись без збільшення пропозиції, так виникали нові жанри, яких налічується вже більше 20, хоча не можна не зауважити шо більшість не відрізнається від стандартних в кіно. Отже, виділяють жанри за таким напрямками: по цільовій аудиторії (діти, юнаки, дівчата, чоловіки, жінки), по стилях оповідання (комедія, драма, триллер, романтика, і т.д.), по антуражі й технологіям (меха, кіберпанк, шкільна історія, фентезі, стімпанк, і т.д.), по психології, цілям і характеру відносин персонажів (сентай, спокон, махо-сьодзьо, гарем), по наявності й деталізації сексуальних сцен (этти, хентай, яой, юри).