Описание
Кузьменко Андрій Вікторович (укр. Андрій Вікторович Кузьменко; 17 серпня 1968, Самбір, Львівська область - 2 лютого 2015, 86 км траси «Кривий Ріг - Кіровоград» біля с. Лозуватка, Криворізький район, Дніпропетровська область) - український співак, письменник, телеведучий , продюсер, актор. Лідер групи «Скрябін». Більш відомий під псевдонімом Кузьма.Роділся в місті Самбір [1] [2] [3] [4], нинішньої Львівської області, хоча дитинство і шкільні роки провів у Новояворівську. Мати Андрія - викладач музики, батько Віктор Кузьменко - інженер. Був єдиною дитиною в сім'ї, має двоюрідну сестру Тетяну і двоюрідних братів - Михайла і Ярослава. За словами самого Кузьми, з дитинства він був «козирним чуваком». Формування особистості проходило під впливом матері. Він частенько згадував, як з дитинства мати «гумовим тапочком заганяла його в музичну школу», яку він закінчив по класу фортепіано.
У дитинстві Кузьма мріяв стати водієм сміттєвоза. «Романтично!» - Зізнався він. Перший прояв творчої особистості Кузьми відбувся в три роки, коли він вийшов на сцену в дитячому садку, для того, щоб розповісти віршик, «пошукав очима матір, і, не знайшовши її, розплакався». Була ще одна історія: «Коли я був маленьким, мені було 3 рочки, батьки зробили мені з фанери електрогітару. Я тільки одну пісню співав. Це була "Червона рута". Тоді це був дикий шлягер, як і зараз ».
Першим поштовхом до меломанії була пісня The Beatles «Lady Madonna», яку Кузьма почув на збірнику зарубіжної естради в 1979 році, коли йому було 10 років: «Я не знав, що її виконують Бітли, - згадує Кузьма, - я прочитав назву на конверті значно пізніше. Мене здивувало інше: наскільки простою виявилася музика і наскільки сильно вона "вставляла" ... Я зробив електрогітару з фанери, розмалював, як має бути, і почав лабати на ній ... Зігравши цю мелодію на своєму піаніно, я відчув такий душевний підйом, що почав придумувати мелодії сам. Я переконався в тому, що кожен може придумати щось таке, що зрозуміють тисячі, мільйони людей. І це досить важко в технічному плані - потрібно тільки вкласти душу і мізки ».
В останні роки самбірського періоду життя Кузьма захопився музикою «disco», особливо «Boney M». «Я ніколи не відвідував дискотеки і танці, - згадує він, - а сидів удома і затирав свої платівки».
Потім батьки переїхали в Новояворівськ - маленьке індустріальне містечко, недалеко від Львова. Тут мати влаштувалася вчителькою в музичну школу, де викладала гру на фортепіано.
Кузьму влаштували в школу № 1 з поглибленим вивченням англійської мови. У той час Кузьма відкрив для себе річ, яка займала важливе місце у його житті: польське радіо і телебачення. Вільно володіючи польською мовою, Кузьма міг цілими днями слухати сучасну музику і дивитися польські телепрограми. Це захоплення не зникло - в Києві він встановив супутникову антену для того, щоб дивитися «Polsat 2». Для Кузьми не було кращого відпочинку, ніж в суботу ввечері подивитися польське телебачення.
1980-1990
У 1983 році Кузьма почув на польському радіо передачу «Вся ця доля», де прозвучала шотландська група The Exploited, яка захопила його і змусила полюбити панк-музику.
Для репетицій групи використовувався актовий зал школи, де навчався Кузьма. Група грала на танцях. Співали українською, англійською та російською мовами.
Займаючись панк-музикою, Кузьма поступово захопився стилем «нью-романтик», якраз у той час став надзвичайно популярним. З'явилася велика кількість польських груп, які грали саме в цьому стилі, і разом зі всесвітньо відомими «Depeche Mode», «The Cure», «Alphaville», Ultravox ввели юного Кузьму у світ нео-романтики. «У 1982 році, - говорить Кузьма, - я вважав себе єдиним на весь Радянський Союз, хто слухав групу Depeche Mode».
У 1985 році Кузьма закінчив школу і, мріючи стати лікарем-неврологом, намагався поступити у Львівський медінститут, але це йому не вдалося через деяких особистих причин.
Вже через рік Кузьма познай